atilla-coskun

Öğretim Üyesi/Elemanı Adı Soyadı:

Atilla Coşkun Toksoy

Unvan Bilgileri, Bölümü:

Prof. Dr. / Müzikoloji Bölümü

Çalışma Alanları:

 

Mezun Olunan Lisans/YL/Doktora Programı:

Doktora: Müzik Tarihi Doktora Programı, İTÜ, 2006;
Yüksek Lisans: Müzikoloji Yüksek Lisans Programı, 2000;
Lisans: İTÜ TMDK Konservatuarı Temel Bilimler Bölümü, İTÜ, 1996

İTÜ E-posta Adresi:

toksoy@itu.edu.tr

Web Adresi (Kişisel ya da Akademik):

 

Biyografi:

İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Temel Bilimler Bölümü’nden mezun oldu. Yüksek Lisans eğitimi süresince müzik eğitim yöntemleri, doktora sürecinde ise Orff-Schulwerk üzerine çalıştı. Yurtiçi ve yurtdışında erken müzik eğitimi üzerine pek çok seminer ve eğitime katıldı. 2004 Yılında Orff-Schulwerk Salzburg Forum’un burslu daveti ile Salzburg’ta Uluslararası Orff-Schulwerk Yaz Kursu’na katıldı. “Orff Yaklaşımı- Elementer Müzik ve Hareket Eğitimine Giriş” kitabı ilgili Türkçe literatürde ilk olma özelliği taşımaktadır. Müzikalite Yayınları tarafından yayımlanan Piyano Eğitimi I, Piyano Eğitimi II kitaplarının editörlüğünü yapmıştır. Müzik eğitimi üzerine uluslararası dergilerde yayınlanan makaleleri bulunmaktadır. 

İTÜ 240. Yıl Anısına Müzik Albümü, İTÜ TMDK 40. Yıl Türk Halk Müziği Albümü “Pürnida”, İTÜ TMDK 40. YIL Türk Sanat Müziği Albümü “Meşk-i Sefa” ve İTÜ 245. Yıl Anısına Müzik Albümlerinin proje koordinatörlüğünü yaptı. 2014 yılında Ayşegül Kostak Toksoy ile birlikte Aşkname grubunu kurdu. Aşkname grubu ile birlikte 2015 yılında; İTÜ TMDK 45. Yıl “20 Yüzyıl Türk Müziği-Aşkname” albümünü kaydetti. Bu albümde sanat yönetmenliğinin yanı sıra, gitarist ve solo vokal olarak yer aldı. 

2009 yılından bu yana İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Sertifikalı Kurslar programı Eğitim Koordinatörlüğü’nü yürütmektedir. İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları Beylerbeyi İlkokulu Mini Konservatuar Programı kurucusu ve koordinatörüdür. Halen İTÜ TMDK Müzikoloji Bölümü’nde Müzik Tarihi ve Müzik Pedagojisi dersleri vermektedir.